Laisvos darbo vietos
Nuotolinis ugdymas
+37060329303
K. Korsako g. 8, LT-78359, Šiauliai

Žinių apie visatą ir žvaigždes sandoriečiai sėmėsi karštojoje Portugalijoje

Liepos viduryje dviejų mokytojų (Mindaugas, Eglė) ir penkių mokinių (Mantė, Lija, dvi Marijos ir Gabija), komanda iš Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos vyko į Portugaliją. Vizito tikslas – veiklos pagal dar 2019-aisiais mokyklos pradėtą įgyvendinti „Erasmus +“ projektą „Under the Same Blue Sky“. „Portugalija mums padovanojo karštą savaitę. Visomis prasmėmis“, – juokėsi sėkmingai į Lietuvą su komanda grįžusi anglų kalbos mokytoja Eglė Vainorienė.

Pirma tokia karšta projekto kelionė

Įprastai visos „Erasmus +“ projektų kelionės, susitikimai su partneriais organizuojami nepasibaigus mokslo metams. Tačiau pasaulinė pandemija, karantinai kiek pakeitė planus – norint įgyvendinti išsikeltus tarptautinio projekto tikslus, susitikimas Portugalijoje suplanuotas vasaros metu.

Partneriai iš Turkijos, Čekijos, Graikijos, Rumunijos, Lietuvos ir Portugalijos susitiko istoriniame Alkobasa mieste, kuris jau pirmą vizito dieną įkaito iki rekordinių 38 laipsnių karščio. Simboliška, bet lietuviams neįprastas vasaros karštis tapo puikia terpė dar labiau pajausti ir pagrindinius projekto „Under the Same Blue Sky“ tikslus – suteikti mokiniams žinių apie visatą ir žvaigždes, integruojant astronomiją, geografiją, istoriją, matematiką ir menus.

Nuo banglenčių iki aviacijos

 Savaitė Portugalijoje buvo karšta ne tik orų prasme. Nuo pat pirmos susitikimo su partneriais dienos viena veikla keitė kitą. Mokiniai priimančios šalies partnerių mokykloje kūrė įvairius scenarijus, kaip ateityje būtų galima persikelti į Marsą, pristatė savo šalių mokslą, pažangą, kultūrinius pasiekimus.

Portugalai supažindino su savo gamtos ir kultūros, mokslo bei meno objektais – įspūdingu astronomijos ir pažangos centru, projekto partneriais lankėsi muziejuose, aviacijos centre. Tarpkultūriniai ryšiai itin sustiprėjo karštą dieną mokantis valdyti banglentę skriejant ant šaltų Atlanto vandenyno bangų.

Mindaugas MALCEVIČIUS

Comments are closed.
Vėliausios naujienos