Nuotolinis ugdymas
+37060329303
K. Korsako g. 8, LT-78359, Šiauliai

Skaitmeninio švietimo patirtys – iš saulėtosios Tenerifės

2021-ųjų lapkričio pirmą savaitę mokyklos administracija – direktorius Kęstutis Šaltis ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui Mindaugas Malcevičius – vyko į Tenerifę, kur dalyvavo penkių dienų skaitmeninio švietimo mokymuose.

Išbandė daugelį skaitmeninių mokymo(si) aplinkų programų bei aplikacijų

„Kurį laiką pasaulinė pandemija mums buvo pristabdžiusi gyvenimą, tačiau dabar vėl galime keliauti, keistis turima patirtimi ne tik su Lietuvos, bet ir kitų šalių švietimo ekspertais“, – kalbėjo iš kursų grįžęs mokyklos vadovas Kęstutis. Pagal progimnazijos įgyvendinamą „Erasmus+“ KA1 projektą „Sandoros“ progimnazijos vadovai Ispanijos salos sostinėje Santa Cruz dalyvavo mokymuose „ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom“. Kursų metu, kartu su švietimo ekspertais iš Čekijos, Vokietijos ir Rumunijos, Mindaugas ir Kęstutis išbandė kelioliką visame pasaulyje švietimiečių naudojamų skaitmeninių mokymo(si) aplinkų programų bei aplikacijų. Abu kursų dalyviai sutaria, kad geriausia tokių kursų dalis – tarpkultūrinis bendradarbiavimas. Kadangi mokymų metu dalyviai ne tik susipažino su pačiais įvairiausiais nuotoliniam darbui tinkamais skaitmeniniais įrankiais, bet atliko įvairias kūrybines užduotis skaitmeninėse aplinkose, buvo daug progų keistis savo patirtimi.

Užmegztos pažintys ateities projektams

„Atkreipėme dėmesį, kad tuos pačius skaitmeninius įrankius skirtingose šalyse švietimiečiai taik nevienodai. Tai priklauso tiek nuo mokykloje įgyvendinamų programų, tiek nuo mokinių amžiaus, nuo mokytojų, mokyklos kūrybiškumo“, – sako Kęstutis ir šypteli – Lietuva, „Sandoros“ progimnazija skaitmeninio švietimo srityje tikrai jaučiasi užtikrintai.

Penkias dienas vasariška šiluma pasidžiaugę, savo skaitmeninio švietimo kompetencijas patobulinę Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos atstovai užmezgė ir labai naudingų kontaktų.

Su kolegėmis iš Vokietijos buvo sutarta, kad bendradarbiavimą tęsime ir pasibaigus kursams. Vokiečius labai domina mūsų mokyklos patirtis organizuojant nuotolinį mokymą, planuojame kartu naują projektą.

Comments are closed.