Laisvos darbo vietos
Nuotolinis ugdymas
+37060329303
K. Korsako g. 8, LT-78359, Šiauliai

Respublikinė etnokultūros olimpiada

     Balandžio 28–29 dienomis vykusioje šalies etnokultūros olimpiadoje dalyvavo mūsų mokyklos 8a klasės mokinė Augustė Plepytė. Ji etnokultūros olimpiadoje dalyvauja jau trečiąjį kartą ir visus tris kartus laimėjo miesto turą, net du kartus – regioninį Žemaitijos turą, o šiemet pateko į atranką respublikiniu mastu.

    Šalies olimpiados viršukalnę dar teks Augustei įveikti ateityje, o dabar džiaugiamės III–ąją vietą laimėjusia buvusia mūsų mokyklos mokine Rūta Vaišytė.  Rūta pernai atstovavo mūsų mokyklą, o šiemet – „Romuvos“ gimnaziją.

    Tradiciškai visuose olimpiadų lygmenyse Augustė pristatė kantičkinį giedojimą ir nors jis nėra toks senas kaip sutartinės dainos, bet jos pačios seniausios giesmės lietuvių kalba, išleistos 1646 m. jėzuito Saliamono Slavočinskio. Seniausios giesmės išleistos tik šimtu metu vėliau nei Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Kantičkinę giesmę „Kristau Karaliau, Abraomo Dieve“, užrašytą liaudies dainų pateikėjo Petro Zalansko, Augustė atliko kartu su savo mokytoja Rolanda Kalakauskiene. Mokinė atliko ir etnokultūrinių žinių testą tema: „Regionai: muzika, kultūrinės darbo tradicijos, tradicinė architektūra, tautinis kostiumas ir kulinarinis paveldas“.

 

Mergaitę olimpiadai ruošė muzikos mokytoja Rolanda Kalakauskienė ir dailės bei technologijų mokytoja Aldona Traškinienė.

 

Comments are closed.