Laisvos darbo vietos
Nuotolinis ugdymas
+37060329303
K. Korsako g. 8, LT-78359, Šiauliai

1–4 klasių nuotoliniu būdu besimokančių mokinių pilietiškumo ugdymas 

    Sausio 13-ąją kartu su visa mokyklos bendruomene 14 klasių nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai, padedami tėvelių, ryte ant palangių uždegę vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. O kas neturėjo žvakučių, papuošė savo namų langus neužmirštuolės žiedais, kuriuos iš popieriaus pasigamino patys vaikai.  Vaizdo pamokų metu pradinukai žiūrėjo Dominyko Daunio režisuotą trumpametražį filmuką ,,Ąžuolas ir gilė“, sukurtą 1991 sausio 13-osios įvykiams paminėti, tėveliai dalinosi jų pačių prisiminimais apie įvykius. Šią dieną pradėjome rengtis svarbioms valstybinėms  šventėms.

   Sausio 24 d. mokiniai pasinėrė į neįtikėtiną kelionę po taip gerai pažįstamus ir tuo pačiu dar niekada nepažintus pasaulius. Pradinių klasių moksleiviai prisiminė, pasikartojo ir sužinojo svarbiausias Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius, susipažino, kuo gi panašūs garsų ir spalvų pasauliai, pagilino žinias apie balsius ir priebalsius. Edukacijos dalyviai sužinojo, kad šviesoforas asocijuojamas su vaivorykšte, o garsiausias garsas yra „Š“ taip pat, kad lietuvių kalba yra vienintelė kalba pasaulyje, kuri turi raidę „Ė“, taip pat vaikai bandė suprasti ir garsų diagramas. Vaikai galėjo pasijusti tarsi profesoriais ir išsiaiškinti, kaip veikia „Tautiškos giesmės“ instaliacija.

    Edukacijos metu buvo siekiama ugdyti tikrąją pilietiškumo brandą, kuri pasireiškia pirmiausia tada, kai išmokstame teisingai užduoti sau klausimą: ne ką valstybė privalo man duoti, o ką aš galiu duoti savo valstybei? 

    Renginį vedė poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas. Edukacijos vedėjas yra baigęs skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir politikos studijas, taip pat kuriantis, organizuojantis ir kuruojantis įvairius kultūros, meno ir neformaliojo švietimo projektus, o organizuojamose edukacijose jau yra prakalbinęs virš 30 tūkstančių vaikų širdžių.

     Ačiū dalyviams ir organizatoriams. 

Onutė Krušinskė

 

Comments are closed.
Vėliausios naujienos