Laisvos darbo vietos
Nuotolinis ugdymas
+37060329303
K. Korsako g. 8, LT-78359, Šiauliai

Savaitę po žiemos atostogų 5–8 kl. mokysis nuotoliniu būdu

     Pandemija baigėsi, džiaugiamės įprastu gyvenimu, bet pandemijos padiktuoti iššūkiai parodė ir tam tikras naujas kryptis, kurios mūsų švietimo sistemą skatina keistis, prisitaikyti prie dinamiškos aplinkos. Vienas iš tokių iššūkių – nuotolinis mokymas(is), kuris buvo būtinas, kai visus mus gąsdino virusas. Nuotolinio mokymo(si) nauda, kaip ir žala, yra gana aiškiai pamatuojama. Tad Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos bendruomenė, pasinaudodama „2021–2022 ir 2022–2023 mokslo metų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų“ 64 punktu, 2022 m. gruodžio 21 d. mokytojų posėdžio metu priėmė nutarimą, kad 2023 m. sausio 9–13 dienomis 5–8 kl. mokysis nuotoliniu būdu.

       Kodėl?

      Greičiausiai daliai mūsų bendruomenės narių, kils būtent toks klausimas. Lygiai tokios pat diskusijos vyko ir mūsų mokykloje: mokytojų posėdžiuose, mokyklos taryboje. Po diskusijų priimtas sprendimas, kuris vyresnius „Sandoros“ mokyklos mokinius į nuotolinį mokymą(si) pakviečia jau ne pirmą kartą. Keletas svarių argumentų:

       Pirma, virusai, nors ir išmokome su jais gyventi, niekur nedingo. Po švenčių, kai susitinkame su draugais, giminėmis, ištisą virusų paletę atsinešame į mokyklą ir pasidaliname jais su kitais. Tada sergamumas taip išauga, kad vis tiek kuriam laikui tenka mokytis nuotoliniu būdu. Akivaizdu (ir tai paliudija praėjusių mokslo metų patirtis), kad  savaitė nuotolinio mokymo(si) po atostogų šią riziką atitolins maksimaliai.

      Antra,  mokymasis nuotoliniu būdu tobulina tiek pačių mokinių, tiek mokytojų (neretai net ir tėvelių) skaitmeninio raštingumo kompetencijas. Niekas nepaneigs, kad šis įgūdis šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbus. Tyrimai ir mūsų praktika rodo, kad kai kuriems vaikams nuotolinė mokymosi forma yra net kur kas efektyvesnė nei darbas klasėje (vaikai labiau susikaupia, jų neblaško jokie išoriniai dirgikliai).

      Trečia, nesame tikri, kad nuotolinis mokymas visuotinai daugiau niekada nebus paskelbtas. Manome, jog ugdyti šį įgūdį – vertinga praktika. Ypač todėl, kad yra vaikų, kurie dar nesimokė tokiu būdu, mokytojų, kurie „nerakino“ nuotolinės klasės durų. Nuotolinis mokymas(is) vieną savaitę bus lyg evakuacinės pratybos, kai nėra gaisro, bet ruošiamasi tam, kad jam įvykus, visi saugiai evakuotųsi.

      Ką daryti, jei namie vaikas neturi kompiuterio?

     Jeigu 5–8 kl. mokiniams, kurie mokysis nuotoliniu būdu, reikalingas mokyklos skirtas įrenginys, kuriuo būtų galima jungtis prie interneto, tėveliai gali pildyti paraišką. O jei kyla techninių klausimų, kaip valdyti nuotolinio mokymo(si) virtualius kambarius, kreipkitės į klasės vadovą arba mokyklos IT inžinierių Edvardą (el. paštas: aleknaviciusedvardas@gmail.com).

     Refleksija

      Kadangi mums svarbi daugumos mokyklos bendruomenės nuomonė, sausio viduryje mokykla organizuos internetinę apklausą, kuriuose metu galėsite kiekvienas išreikšti savo nuomonę: nuotolinis mokymas(is) gerai ar blogai?

Comments are closed.